U CENTRU ZA ZDRAVO STARENJE

Iduće sedmice repriza predstave „Pozdravi nekog“

Nakon uspješno održane premijere, JU „Centar kulture i mladih Općine Centar“ organizuje reprizno izvođenje predstave „Pozdravi nekog“, nastale kao rezultat rada polaznika „Škole glume i teatra“ Centra.
Iduće sedmice repriza predstave „Pozdravi nekog“

Predstava će biti izvedena u subotu, 30. maja 2026. godine sa početkom u 20 sati, u Centru za zdravo starenje, na adresi Maršala Tita 12.

Predstava je nastala prema knjizi „Pozdravi nekog“ autora Budimira Nešića i Vesne Ognjenović, zasnovanoj na stvarnim ispovijestima djece i mladih iz centara za socijalni rad i prihvatilišta.

Adaptaciju za pozorište potpisuju Melina Alagić i Damir Kustura, koji ujedno potpisuje i režiju predstave. U predstavi igraju: Uma Bešlić, Uma Smailović, Esma Alagić, Andrea Vojinović, Selma Habota, Lara Halilović, Lun Milavić, Eldar Laković, Sami Alagić i Faris Bajramović.

Ambijentalna postavka predstave donosi snažnu i emotivnu priču o djeci i mladima koji kroz život nose teret napuštenosti, nasilja, usamljenosti i nerazumijevanja, podsjećajući publiku koliko su ljubav, pažnja i podrška važni svakom čovjeku.

Ulaznice po cijeni od 5 KM bit će dostupne pola sata prije početka predstave na mjestu izvođenja.

16.06.2026.
OPĆINA CENTAR FINANSIJER PROJEKTA U VRIJEDNOSTI OD 54.647 KM
Okončani radovi na sanaciji dijela Hadži-Sulejmanove ulice
16.06.2026.
CENTAR ZA SPORT I REKREACIJU
Počela besplatna ljetna škola odbojke za osnovce sa Centra
Više vijesti