CENTAR KULTURE I MLADIH OPĆINE CENTAR

Završni koncert Male škole baleta – „Balet je super!“

Centar kulture i mladih Općine Centar najavljuje svečani završni koncert „Balet je super!“, koji će se održati danas i sutra, 26. i 27. maja sa početkom u 19 sati na teatarskoj sceni Jelićeve.
Završni koncert Male škole baleta – „Balet je super!“

Na koncertu će nastupiti polaznici „Male škole baleta Centra“, koji će kroz raznovrsne koreografije predstaviti znanja i vještine stečene tokom školske godine. 

Završni koncert „Male škole baleta“ predstavlja kulminaciju jednogodišnjeg rada te afirmaciju umjetničkog obrazovanja najmlađih. 

- Pozivamo roditelje, prijatelje, ljubitelje umjetnosti i širu javnost da prisustvuju ovom događaju i podrže naše mlade plesače u njihovom prvom susretu sa pozornicom, naveli su iz Centra.

Centar kulture i mladih Općine Centar kontinuirano njeguje, podržava i razvija baletnu umjetnost kroz rad „Male škole baleta“, pružajući najmlađima priliku da se kroz pokret, disciplinu i kreativnost izraze na umjetnički način. Kroz redovan pedagoški i umjetnički rad, Centar nastoji afirmisati važnost ranog uključivanja djece u umjetnost, te će i ubuduće ulagati napore da balet ostane dostupan, kvalitetan i inspirativan oblik izražavanja za sve zainteresovane mališane.

04.08.2025.
NENO BELAN & FLUMENS NA HASTAHANI
Besplatan koncert povodom 60 godina JU „Centar kulture i mladih“
04.08.2025.
SARADNJA OPĆINE CENTAR I KJU „PORODIČNO SAVJETOVALIŠTE“
Općina Centar sufinansira „Kamp bez interneta“
02.08.2025.
EVROPSKA KUĆA KULTURE I NACIONALNIH MANJINA
Načelnik Srđan Mandić prisustvovao otvorenju druge Helem Nejse Talent Akademije
Više vijesti