OPĆINA ĆE SANIRATI PJEŠAČKI POJAS

U toku rekonstrukcija vodovodne mreže u Ulici Maršala Tita

U toku je rekonstrukcija vodovodne mreže u Ulici Maršala Tita a koja se finansira sredstvima druge tranše kredita Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

Realizator projekta je Kantonalno javno komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“, a riječ je o projektu unapređenja sistema vodosnabdijevanja u Sarajevu. 

Cilj projekta je smanjenje gubitaka vode zamjenom ili sanacijom zastarjelih cjevovoda, pumpnih stanica i bunara.  

Kako su naveli iz KJKP „Vodovod i kanalizacija“, zbog ovih radova može povremeno doći do prekida u vodosnabdijevanju.

Nakon što radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže u Ulici Maršala Tita budu okončani, Općina Centar pristupit će sanaciji pješačkog pojasa sa lijeve strane. 

Da podsjetimo, prošle godine su okončani radovi na sanaciji pješačkog pojasa u Ulici Maršala Tita – dionica od trga ispred objekta „Sarajevo šume“ (poznatom kao „trg ispred Bičakčića“) do trga Karla Paržika na Marijin dvoru (desna strana).

12.09.2025.
ULICA HAMDIJE KREŠEVLJAKOVIĆA 15
Odata počast djeci koja su poginula od granate
12.09.2025.
ZBOG ORGANIZACIONO–TEHNIČKIH POTEŠKOĆA
Otkazano održavanje Porodičnog i ekološkog dana ispred Vile Braun
Više vijesti