OPĆINA IZDVOJILA 694.872 KM

Brojne ulice osvijetljene novom LED rasvjetom

Općina Centar je sklopila ugovor o izvođenju radova za izgradnju, rekonstrukciju i sanaciju javne rasvjete na području općine Centar u ukupnoj vrijednosti od 694.872 KM.

U okviru sporazuma za LOT 2 obuhvaćeni su radovi na rekonstrukciji i nadogradnji javne rasvjete na području svih 19 mjesnih zajednica.

Do sada je dio nove led rasvjete urađen u 16 mjesnih zajednica i to „Bardakčije“, „Breka“, „Ciglane“, „Crni Vrh – Gorica“, „Donji Velešići“, „Džidžikovac-Koševo I“, „Hrastovi –Mrkovići“, „Koševo II“, „Koševsko brdo“, „Marijin Dvor“, „Mejtaš Bjelave“, „Nahorevo“, „Park – Višnjik“, „Skenderija –Podtekija“, „Šip“ i „Trg Oslobođenja – Centar“.

 

U narednim danima nastavlja se sa ovim aktivnostima na adresama koje su definisane sporazumima, kao i u mjesnim zajednicama „Betanija“, „Pionirska Dolina“ i „Soukbunar“.

 

Do kraja godine bit će urađena nova led rasvjeta na području cijele općine Centar u skladu sa zahtjevima koje su ovoj lokalnoj zajednici uputili Savjeti svih 19 mjesnih zajednica. 

06.02.2026.
CENTAR ZA SPORT I REKREACIJU
Besplatan aerobik za žene tri puta sedmično
06.02.2026.
JEDNOKRATNA NOVČANA POMOĆ U 2026. GODINI
Poziv boračkoj populaciji za ostvarivanje prava
06.02.2026.
EVROPSKA KUĆA KULTURE I NACIONALNIH MANJINA
Održana promocija knjige „Sve o čemu smo pričali“ Suade Arnautović
Više vijesti