VRAĆANJE TROTOARA PJEŠACIMA

Žardinjere sa ukrasnim biljem umjesto nepropisno parkiranih vozila

U cilju povećanja sigurnosti pješaka, te sprječavanja nelegalnog parkiranja motornih vozila duž trotoara, na raskrsnici ulica Radićeva i Mis Irbina (iza tržnog centra Aria Mall) danas su postavljenje žardinjere sa ukrasnim biljem.

Nabavku žardinjera i sadnju ukrasnih biljaka finansirala je Općina Centar, a za postavljanje i sadnju su bili zaduženi radnici Kantonalnog javnog komunalnog preduzeća „Park“.

Namjera Općine Centar je obezbijediti pješačke zone koje će osim vizuelnog i estetskog poboljšanja, pružiti i sigurnosni aspekt stanovnicima centralne gradske općine te javne površine osloboditi od nepropisno parkiranih vozila 

Općina Centar apeluje na sve sugrađane da vozila parkiraju na predviđenim mjestima, ali i da pruže podršku ovoj lokalnoj zajednici u namjeri da se što više uzurpiranih površina i trotoara stavi u funkciju pješaka.

 

14.08.2026.
LOKALNI EKOLOŠKI AKCIONI PLAN OPĆINE CENTAR
Poziv na prvu radionicu u okviru projekta
14.08.2026.
TRAJNI SMJEŠTAJ ROMSKE POPULACIJE
Nove procedure javnih nabavki u Centru
14.08.2026.
VIKEND U ZNAKU MUZIKE, KREATIVNOSTI I UMJETNOSTI
Počinje šesto izdanje Festivala u Centru
Više vijesti