Načelnik Mandić posjetio porodicu Herco

U cilju definisanja potreba ranjivih kategorija stanovništva i pronalaženja najboljeg interesa i prevencije socijalne isključenosti, načelnik Općine Centar Srđan Mandić zajedno sa pomoćnicom za boračko-invalidsku i socijalnu zaštitu Amrom Hašimbegović Vučković posjetio je danas porodicu Herco u naselju Soukbunar.

Salem Herco sa minimalnim primanjima teško izdržava svoju tročlanu porodicu, a kako je istakao vjeruje da će Općina Centar i načelnik Mandić pomoći da prevaziđu probleme sa kojima se svakodnevno suočavaju.

 

Načelnik Mandić u razgovoru sa porodicom Herco kazao je da će Općina Centar, u okviru svojih finansijskih i zakonskih mogućnosti, pomoći na poboljšanju socijalnog statusa porodice, te su im ovom prilikom dodijeljena sredstva kao pomoć za nabavku ogrijeva.

 

- Jedan od najvećih prioriteta ove lokalne zajednice su socijalno ugrožene porodice. Cilj nam je da dođemo do svake porodice, saslušamo koje su njihove potrebe i u skladu sa mogućnostima i zakonskom legislativom pomognemo našim sugrađankama i sugrađanima, poručio je Mandić.

 

Današnjoj posjeti porodici Herco prisustvovala je vijećnica Aida Koluder-Agić.

27.02.2026.
STIPENDIJA OPĆINE CENTAR „PROF. DR. HUSEIN KULENOVIĆ“
Objavljene preliminarne liste kandidata za općinske stipendije
27.02.2026.
VRIJEDNOST RADOVA IZNOSI 548.525 KM
Načelnik Mandić obišao radove na popločavanju Gajevog trga
27.02.2026.
OPĆINA CENTAR FINANSIJER PROJEKTA
Privode se kraju radovi na sanaciji stepeništa u Prusačkoj ulici
Više vijesti