Općinsko takmičenje osnovaca iz fizike

Osnovna škola „Alija Nametak“ bila je domaćin općinskog takmičenja učenika iz fizike. Takmičili su se učenici osmih i devetih razreda iz svih osnovnih škola sa područja općine Centar i to u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.
Općinsko takmičenje osnovaca iz fizike

U pojedinačnoj konkurenciji učenika osmih razreda prvo mjesto osvojio je Adi Zametica iz OŠ „Safvet-beg Bašagić“, na drugom mjestu je Ismihan Mešić iz OŠ „Isak Samokovlija“, a na trećem Alen Avdibegović iz OŠ „Musa Ćazim Ćatić“.

 

U ekipnoj konkurenciji osmih razreda prvoplasirana je Osnovna škola „Isak Samokovlija“, drugo mjesto osvojila je škola „Safvet-beg Bašagić“, a treće Katolički školski centar.

 

Od učenika devetih razreda, u pojedinačnoj konkurenciji, najbolji je bio Adrijan Mišić iz Katoličkog školskog centra, drugo mjesto zauzela je Rabija Serdarević iz OŠ „Alija Nametak“, a treće Annur Mešić također iz OŠ „Isak Samokovlija“.

 

U ekipnoj konkurenciji učenika devetih razreda prvo mjesto je zauzela škola Katolički školski centar, drugo mjesto osvojila je Osnovna škola „Safvet-beg Bašagić“, a treće „Isak Samokovlija“.

 

Najboljim učenicima i najuspješnijim školama dodijeljene su diplome.

17.10.2025.
IZ BUDŽETA IZDVOJENO 57.000 KM
Završeno uređenje sportskog igrališta na Soukbunaru
17.10.2025.
NA ŠEHIDSKOM MEZARJU KOVAČI
Obilježena godišnjica smrti Alije Izetbegovića
17.10.2025.
PROJEKAT OPĆINE CENTAR
Proširenje i rekonstrukcija dijela Ulice Patriotske lige
Više vijesti