Načelnik Mandić ugostio predstavnice Udruženja žrtava rata Foča 92-95

Predstavnice Udruženja žrtava rata Foča 92-95 Halida Konjo-Uzunović i Midheta Kaloper-Oruli posjetile su Općinu Centar gdje ih je ugostio načelnik Srđan Mandić.

Na sastanku su predstavnice Udruženja upoznale načelnika Mandića sa aktivnostima koje realizuje pomenuto udruženje, ali i problemima sa kojima se susreću.

-Naše Udruženje okuplja žene žrtve rata. Kroz brojne radionice radimo na njihovom ekonomsko psihološkom osnaživanju. Naše članice dolaze sa bolom i traumama sa kojima smo naučili da živimo. Ali, naša druženja nam pomažu da barem djelimično i na trenutak zaboravimo na bolnu stvarnost, kazala je Kaloper-Oruli.

 

Načelnik Mandić se zahvalio na posjeti i naglasio da će Općina Centar u skladu sa finansijskim, ali i drugim mogućnostima podržati rad Udruženja

 

13.11.2025.
IZ BUDŽETA IZDVOJENO 205.158 KM
Počelo uređenje sportskog igrališta u naselju Breka
13.11.2025.
OPĆINSKA TAKMIČENJA ZAPOČINJU U MARTU
Potpisani sporazumi o realizaciji općinskih takmičenja
13.11.2025.
U REŽIJI MARIJA DRMAĆA PREDSTAVA „KARIUS I BAKTUS“
U subotu predstava „Karius i Baktus“ u Centru
Više vijesti