Načelnik Mandić podržao projekat „Lideri dobrote i ljubavi“

Učenice četvrtog razreda Srednje škole poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti iz Sarajeva zajedno sa profesoricom nutricionizma Suadom Karić posjetile su Općinu Centar gdje ih je ugostio načelnik Srđan Mandić.

Povod posjete je prijedlog da se načelnik Mandić uključi u akciju koju realizuje profesorica Karić zajedno sa svojim učenicima, odnosno projektu namijenjenom djeci i osobama treće životne dobi.

 

–Projekat u koji smo trenutno uključeni je Interkulturalna mreža prijateljstva koji se odvija u nekoliko modula, a u toku je četvrti modul. U okviru svakog modula, koji traje pet mjeseci imamo deset afirmativnih zadataka za naše učenike. Sada smo na trećem zadatku pod nazivom „Lideri dobrote i ljubavi“ i u okviru tog zadatka cilj je da pokažemo šta znači darivati i poklanjati, a ne očekivati ništa zauzvrat i šta znači pokloniti ljubav i prepoznati osobe kojima je posebno potrebna pažnja i ljubav, objasnila je Karić.

 

Načelnik Mandić je istakao da je saradnja sa omladinom vrlo važna i sve što omladina radi, koliko budu dozvoljavale okolnosti, vrlo rado će se uključiti. Dogovoreno je da se naredne sedmice posjete ustanove gdje borave najmlađi i osobe treće životne dobi.

 

Današnjoj posjeti Općini Centar i načelniku Mandiću su sa profesoricom bile učenice Anesa Nezirović, Ajla Čekro i Selma Sjenar.

 

U ime Općine Centar također je bila prisutna Jasmina Fazlić, pomoćnica načelnika za boračko-invalidsku, socijalnu zaštitu i društvene djelatnosti.

11.07.2025.
U BUDŽETU OBEZBIJEĐEN IZNOS OD 50.000 KM
Objavljena preliminarna rang lista kandidata za sportske stipendije
11.07.2025.
OPĆINA CENTAR SUFINANSIRA PROJEKAT SA 63.164 KM
Načelnik Mandić potpisao ugovore za sufinansiranje energetske efikasnosti
Više vijesti