Sutra hit komedija „Ja, Bosanac“ u Centru kulture i mladih Općine Centar

Predstava „Ja, Bosanac“ nastala prema djelu Indire Kučuk-Sorguč, ponovo će biti izvedena na Teatarskoj sceni Jelićeva.
Sutra hit komedija „Ja, Bosanac“ u Centru kulture i mladih Općine Centar

Lik Bosanca je lik zbunjenog čovjeka. Hoda po tankoj žici između eksplozivnosti i malodušja. On sve što radi radi iz inata i prkosa, u inat svima a protiv sebe. Zapravo komedija prati Bosanca koji ima mišljenje o svemu, a "nigdje nije prispio". Ljut je na Evropu, reprezentaciju, strance, pse, politiku i dijasporu, a u pogledu na žene je izričit. Smatra da može voljeti samo tri žene, a to su majka, supruga i kćerka.

 

Glavne uloge igraju  Aldin Tucić u ulozi posljednjeg bosanskog bogumila i Negra Čičić u ulozi Evropljanke Čevljanovićke.

 

Predstava „Ja, Bosanac“ bit će održana 25. januara 2020. godine u 20 sati.

 

Karte se mogu kupiti u prostorijama JU Centra kulture i mladih (ulica Jelića br.1) na blagajni dva sata prije izvođenja predstave.

 

Sve informacije su dostupne na web stranice www.centarkulture.ba i kontakt broju 033-232-595.

16.01.2026.
ELEKTRONSKI POTPIS DOSTUPAN GRAĐANIMA OPĆINE CENTAR
Novi RA ured ovjeritelja IDDEEA-e otvoren u Općini Centar
15.01.2026.
OBAVJEŠTENJE OIK CENTAR SARAJEVO
Angažman tehničkog osoblja u izbornom procesu
13.01.2026.
POVEĆANI IZNOSI NOVČANE POMOĆI
Projektom „Hljeb i mlijeko za penzionere“ obuhvaćena 403 korisnika
Više vijesti