Asfaltiran pasaž u Ulici branilaca Sarajeva

Na osnovu ugovora kojeg su potpisali načelnik Općine Centar dr. Nedžad Ajnadžić i direktor građevinske firme „Grakop“ iz Kiseljaka Senad Sejdić, tokom proteklog perioda radnici pomenute firme su okončali radove na asfaltiranju pasaža i prilaza u dvorištu objekata kolektivnog stanovanja u Ulici branilaca Sarajeva 19a i 19b.

Općina Centar je finansirala radove u iznosu od 30.475 KM.

 

Prema dostavljenom predmjeru i predračunu radova na ovoj lokaciji prvo su uklonjeni postojeći dotrajali ivičnjaci, a potom i stari asfalt. Nakon što je građevinski otpad odvučen na gradsku deponiju postavljen je novi tamponski sloj i urađena je ugradnja pet poklopaca za šahtove od livenog željeza za odvodnju površinskih voda, kao i nivelacija šibera i slivničkih rešetki.

 

Na kraju radova je postavljeno nešto više od 420 metara kvadratnih novog asfalta.

23.06.2026.
VRIJEDNOST RADOVA IZNOSI 664.836,49 KM
Počeli radovi na sanaciji šetnice u Ulici Muhameda Kantardžića
23.06.2026.
„PRAVA DJETETA – NAŠA ZAJEDNIČKA ODGOVORNOST“
Općini Centar uručena zahvalnica za podršku
Više vijesti