Udruženju „Život sa Down sindromom“ 5.000 KM

Općina Centar Sarajevo predvođena načelnikom Dževadom Bećirevićem, već devetu godinu zaredom izdvaja novac za Udruženje „Život sa Down sindromom“ koje u 2015. realizuje projekat „Podrška djeci s teškoćama u govoru i njihovim roditeljima kroz program rane intervencije u području razvoja komunikacije“.
Udruženju „Život sa Down sindromom“ 5.000 KM

Projekat  podrazumijeva direktan rad sa djecom gdje se kroz određene i prilagođene vježbe razvija umijeće govora. Za ovaj projekat Općina Centar je putem granta za neprofitne organizacije iz budžeta za 2015. godinu izdvojila 5.000 maraka.

 

- Ovaj projekat obuhvata 30 djece sa Down sindromom. Sa njima se radi individualno i svaka seansa traje 45 minuta, a tome dodajemo i razgovor sa roditeljima. Sve ovo ne bi mogli bez podrške Općine Centar, kazala je predsjednica udruženja Sevdija Kujović. 

17.04.2026.
U EVROPSKOJ KUĆI KULTURE I NACIONALNIH MANJINA
Manifestacija povodom Dana planete zemlje
17.04.2026.
OPĆINSKA TAKMIČENJA IZ ZNANJA
Održano takmičenje osnovaca iz geografije
17.04.2026.
EVROPSKA KUĆA KULTURE I NACIONALNIH MANJINA
Sutra promocija strip albuma „Priče iz limba“ Vedada Šabanadžovića
Više vijesti