Obnova prostorija obdaništa „Razigrani dani“

U Općini Centar 7. marta 2013. godine, Nedžad Ajnadžić, dopredsjedavajući Općinskog Vijeća Centar je upriličio sastanak sa Džanom Golubić, direktoricom njemačke humanitarne organizacije „Bosnien in Europe“ iz Študgarta, te Mirjanom Jovanović - Halilović, direktoricom Javne ustanove „Djeca Sarajeva“.
Obnova prostorija obdaništa „Razigrani dani“

Povod posjete je interes koji je iskazala Džana Golubić, koja sada živi u Njemačkoj ali je rođena u općini Centar, da pomenuta humanitarna organizacija finansira obnovu razrušenog objekta gdje je nekad bilo smješteno obdanište „Razigrani dani“, u ulici Patriotske lige broj 46. Dopredsjedavajući Ajnadžić i gospođa Golubić su također tokom sastanka razgovarali i o konkretnoj saradnji Općinskog vijeća Centar i pomenute humanitarne organizacije „Bosnien in Europe“. Ovom prilikom je iznesena ideja o bratimljenju Općine Centar Sarajeva sa Općinom Wangen iz Študgarta. Dopredsjedavajući Ajnadžić je kazao da je ova ideja velika prilika za dobru saradnju ove dvije općine u budućnosti. - Inicijativu za bratimljenje ću, putem Komisije za mjesne zajednice i saradnju sa drugim općinama i gradovima, proslijediti na usvajanje Općinskom vijeću Centar – kazao je Ajnadžić.

Ovom sastanku su također, u ime Općine Centar, prisustvovali i Velija Katica, vijećnik Općinskog vijeća, te savjetnica Aida Murtezić.

08.10.2025.
TENISKI KLUB „TENIS PRO“
Uručena zahvalnicu načelniku Mandiću
08.10.2025.
IZDVOJENO 82.429 KM
Sanacija dijela Ulice Braće Begić
08.10.2025.
U REŽIJI MARIJA DRMAĆA PREDSTAVA „KARIUS I BAKTUS“
U ponedjeljak premijera predstave u okviru festivala „Hajde svijete budi dijete“
Više vijesti