OŠ ''Alija Nametak'' pobjednik takmičenja u odbojci za dječake

U ponedjeljak, 4. marta 2013. godine, u sali sarajevskog FIS-a održano je finalno takmičenje u odbojci za dječake u kojem su učestvovale ekipe iz 11 osnovnih škola sa područja općine Centar.
OŠ ''Alija Nametak'' pobjednik takmičenja u odbojci za dječake

Pobjednik je ekipa škole ''Alija Nametak''. Organizator ovog takmičenja, koje je počelo u februaru, je Služba za obrazovanje, kulturu i sport Općine Centar u saradnji sa Javnom ustanovom ''Centar za sport i rekreaciju''.

U finalnim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: OŠ ''Alija Nametak'' - OŠ ''Hasan Kaimija'' 2:0; OŠ ''Alija Nametak'' - OŠ ''Safvet-beg Bašagić'' 2:0; OŠ ''Safvet-beg Bašagić'' - OŠ ''Hasan Kaimija'' 2:0. Prvo mjesto su osvojili odbojkaši iz škole ''Alija Nametak”, drugoplasirana je ekipa OŠ ''Safvet-beg Bašagić'', dok je treće mjesto pripalo OŠ ''Hasan Kaimija''. Na kraju takmičenja pomoćnica općinskog načelnika Zakira Šero je, u ime Općine Centar, uručila medalje najuspješnijim ekipama, a školama diplome za plasman ekipa. Općina je nagradila i nastavnike tjelesnog odgoja koji su vodili najbolje ekipe: sa 100 KM za prvo mjesto, 70 KM za drugo i 50 KM za osvojeno treće mjesto.

Pobjednička ekipa Osnovne škole ''Alija Nametak'' predstavljat će Općinu Centar na kantonalnom takmičenju.

08.10.2025.
TENISKI KLUB „TENIS PRO“
Uručena zahvalnicu načelniku Mandiću
08.10.2025.
IZDVOJENO 82.429 KM
Sanacija dijela Ulice Braće Begić
08.10.2025.
U REŽIJI MARIJA DRMAĆA PREDSTAVA „KARIUS I BAKTUS“
U ponedjeljak premijera predstave u okviru festivala „Hajde svijete budi dijete“
Više vijesti