Započeo projekat „Mi možemo“
Učesnici radionice su djeca sa poteškoćama u razvoju koja borave u Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidne djece i omladine Pazarić, Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidnih lica „Drin“ Fojnica i SOS Dječijem selu. Radionice će obuhvatiti crtanje, pjevanje, literarnu sekciju, ples. Cilj radionica je poboljšanje kvaliteta života djece sa poteškoćama u razvoju, a mališani će maštu iskazati crtežima i vezovima sa motivom ljepota Bosne i Hercegovine. Svojom umjetnošću pokušat će oslikati i izvesti najljepše što naša zemlja ima pokazati, a to su očuvana priroda, rijeke, planine...
Mališani će u nastavku realizacije projekta posjetiti poznata turistička mjesta širom Bosne i Hercegovine, a imat će priliku da slikaju najvažnije znamenitosti kako u glavnom bh. gradu, tako i u drugim gradovima naše zemlje.
Sulejman Haljevac, dopredsjedavajući Općinskog vijeća i jedan od organizatora ovog projekta se, kao art terapeut, potrudio da poveže što više udruženja iz cijele BiH i da dovede što više javnih ličnosti da obiđu radionicu.
-Koristim priliku da se zahvalim Ministarstvu za rad i socijalna pitanja FBiH, Federalnom ministarstvu turizma i okoliša, a naročito Općini Centar koja je i ovaj put prepoznala značaj ovog projekta. Djeca sa poteškoćama u razvoju iz zavoda Pazarić i Fojnica, te SOS dječijeg sela se danas druže sa učenicima iz osnovnih i srednjih škola sa područja općine Centar. Uz složne ruke imamo složnu priču. Prvi put će pojedina djeca imati priliku da vide uživo Stari most u Mostaru koji slikaju godinama, ali i druga mjesta. Samo zajedno možemo napraviti pravi rezultat, a njihovi osmijesi govore više od hiljadu riječi. Nakon što obiđemo Mostar, Počitelj, Goražde i druge bh. gradove, krajem godine ćemo organizirati veliku radionicu na kojoj ćemo podijeliti pakete našim mališanima, pojasnio je Haljevac.
Da podsjetimo, u 2017. godini realizovan je niz projekata namijenjenih mališanima sa posebnim potrebama, a jedan od njih bio je i projekat pod nazivom „Pokaži svoj talenat“ gdje je oko 500 djece sa poteškoćama u razvoju imalo priliku družiti se sa svojim vršnjacima i učestvovati u različitim radionicama.