Položeno cvijeće na mjestu pogibije osam sugrađana u Gimnazijskoj ulici
Članovi porodica stradalih zajedno sa predstavnicima Kantona Sarajevo, Gradske uprave, općina Centar i Stari Grad, Udruženja roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva 1992.-1995., Udruženja policije 1991.-1995., te Udruženja Anti-Dejton položili su cvijeće ispred spomen-ploče i učenjem Fatihe i minutom šutnje odali dužnu počast žrtvama masakra.
U ime Općine Centar cvijeće je položio Osmo Babić kazavši da oni koji su izgubili živote nikada ne smiju biti zaboravljeni.
-Ovo je dan sjećanja na strašan zločin koji se dogodio u centru grada i ovo je samo jedan od stotinu organiziranih napada na nevine građane Sarajeva. Opet je govorilo oružje protiv ljudskog srca. Mi koji smo svjedoci svakodnevnih događaja u periodu opsade Sarajeva i vremena agresije na Bosnu i Hercegovinu razumijemo osjećanja, bol i tugu svih porodica nastradalih građana, istakao je Babić.
Na raskrsnici ulica Gimnazijska i Obala Kulina bana tog kobnog 14. decembra 1993. godine od ispaljene granate sa agresorskih položaja živote su izgubili: Vildana Avdić, Diana Čomor, Rusmir Čopelj, Azra Hanić, Lejla i Razija Jahić, Amir Krivić i Dino Šipilović, dok je desetoro naših sugrađana teže i lakše povrijeđeno.
Almasa Zubović, sekretar Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo je kazala da su u opkoljenom Sarajevu naši sugrađani ginuli u redovima za vodu kod Pivare i Daira, u Ferhadiji čekajući u redu za hljeb, na pijaci Markale, za vrijeme dženaza u Budakovićima i Buljakovom potoku, djeca su ubijana tokom sankanja na Alipašinom polju i na Bistriku.
-Nazivajmo stvari pravim imenima. Nisu oni poginuli, oni su ubijeni. Danas smo se okupili na ovom mjestu kako bismo naše poginule sugrađane sačuvali od zaborava, jer je zaborav grijeh i saučešće u zločinu, naglasila je Zubović.