Učenici OŠ ''Nafija Sarajlić'' pobjednici nogometnog turnira

Povodom obilježavanja Dana Općine Centar (koji traju od 2. do 9. maja) odigrane su 5. maja 2015. godine na igralištu FIS-a (Mis Irbina 10) polufinalne i finalne utakmice nogometnog turnira za učenike 11 osnovnih škola sa područja općine Centar.
Učenici OŠ ''Nafija Sarajlić'' pobjednici nogometnog turnira

Tradicionalno sportsko takmičenje koje organizuje Općina Centar, a realizira Javna ustanova Centar za sport i rekreaciju počelo je 1. aprila utakmicama prvog kola. Poslije pet odigranih kola i 25 utakmica, u polufinale su se plasirale četiri najbolje ekipe. U polufinalnim susretima ekipa škole ''Nafija Sarajlić'' pobijedila je nogometaše OŠ ''Safvet-beg Bašagić'' rezultatom 2:0, a ekipa Osnovne škole Katoličkog školskog centra savladala je nogometaše OŠ ''Alija Nametak'' također rezultatom 2:0.

 

Pobjednik turnira i titulu najbolje nogometne ekipe osvojila je OŠ ''Nafija Sarajlić'' koja je u finalu savladala ekipu OŠ Katoličkog školskog centra rezultatom 4:1. Treće mjesto je osvojila ekipa OŠ ''Safvet-beg Bašagić'' koja je pobijedila vršnjake iz škole ''Alija Nametak'' rezultatom 4:2.

 

Najuspješnijim ekipama medalje je uručila direktorica Javne ustanove Centar za sport i rekreaciju Jasmina Polić.

25.06.2026.
CENTAR KULTURE I MLADIH OPĆINE CENTAR
U nedjelju predstava „Teško je promijeniti dlaku“
25.06.2026.
RAZVOJ POLJOPRIVREDE I POVEĆANJE LOKALNE PROIZVODNJE
Novi plastenici za poljoprivrednike Centra
24.06.2026.
MJESNA ZAJEDNICA „BREKA“
U toku radovi na sanaciji stepeništa
Više vijesti