Otkrivena spomen-ploča poginulim pripadnicima Policijske stanice Centar

U prostorijama Prve policijske uprave – Policijske stanice Centar na Marijin Dvoru (Augusta Brauna 5) 6. aprila 2015. godine svečano je otkrivena spomen-ploča postavljena u čast 31 pripadnika ove policijske stanice koji su poginuli tokom posljednje agresije na Bosnu i Hercegovinu i opsade Sarajeva.
Otkrivena spomen-ploča poginulim pripadnicima Policijske stanice Centar

U prisustvu članova porodica poginulih pripadnika policije, spomen-ploču su otkrili načelnik Općine Centar Dževad Bećirević i predsjedavajući Općinskog vijeća Centar Nedžad Ajnadžić te polaganjem cvijeća, učenjem Fatihe i minutom šutnje odali dužnu počast hrabrim policajcima koji su žrtvovali život za odbranu našeg grada i domovine.

 

-Sindikat policije Kantona Sarajevo je zajedno sa Ministarstvom unutrašnjih poslova KS, povodom obilježavanja Dana policije koji se kao i Dan grada Sarajeva proslavlja 6. aprila, organizirao u svim policijskim stanicama u Kantonu Sarajevo otkrivanje spomen-ploča u čast poginulih pripadnika policije u periodu 1992-1995. godine. I na taj način želimo da se za naš veliki dan sa dužnim poštovanjem prisjetimo poginulih kolega– kazao je Fahrudin Halač, načelnik Prve policijske uprave.

03.02.2025.
U ORGANIZACIJI BORAČKIH UDRUŽENJA
Obilježena godišnjica velike bitke za kotu 905 na Grdonju
31.01.2025.
IGRALIŠTE NA DŽIDŽIKOVCU VRAĆA SE U PRVOBITNO STANJE
Održan sastanak sa predstavnicima Asocijacije arhitekata u BiH i Zavoda za zaštitu spomenika FBiH
31.01.2025.
USVOJENE SVE PREDLOŽENE ODLUKE
Održana 3. redovna sjednica Općinskog vijeća
Više vijesti