Pomoć penzionerima za kupovinu lijekova

U toku je isplata trećeg dijela novčanih sredstava u okviru realizacije projekta subvencioniranja troškova nabavke lijekova za bolesne i iznemogle članove Udruženja penzionera ''Centar'' koji primaju minimalnu penziju. Riječ je o jednom od niza projekata koji imaju višegodišnju podršku Općine Centar a namijenjeni su osobama treće životne dobi.

U Budžetu Općine Centar za 2013. godinu izdvojeno je 35.000 KM kako bi se socijalno ugroženim penzionerima pružila pomoć za kupovinu lijekova koji nisu na esencijalnoj listi, a isplata se vrši u tri dijela. Od juna do oktobra ove godine izvršene su uplate prva dva dijela sredstava u ukupnom iznosu od 25.000 KM za 625 članova Udruženja penzionera ''Centar''.

Treći dio isplate preostalih 10.000 KM počeo je 18. novembra i obuhvatit će 250 korisnika koji će dobiti po 40 KM za subvencioniranje nabavke lijekova. Povjerenici iz 15 mjesnih organizacija Udruženja penzionera koje djeluju u mjesnim zajednicama će bolesnim i iznemoglim osobama novčanu pomoć Općine uručiti na kućne adrese. Penzioneri će prilikom preuzimanja novčane pomoći povjerenicima predočiti račune za lijekove iz apoteke, ček od penzije i ličnu kartu. Odluka Predsjedništva Udruženja penzionera o isplati novčane pomoći osobama treće životne dobi nalazi se i na oglasnim pločama u mjesnim zajednicama Općine Centar.

27.06.2025.
ZAJEDNIČKI PROJEKAT OPĆINE CENTAR I KJKP „PARK“
Hortikulturno uređenje arheološkog parka Kalin-hadži Alijine džamije
27.06.2025.
OBJAVLJENA PRELIMINARNA LISTA
Finansiranje organizacija u sportu osoba sa invaliditetom
27.06.2025.
UREĐENJE MANJIH JAVNIH I ZELENIH POVRŠINA U CENTRU
Grb Bosne i Hercegovine krasi ulaz u naselja Kromolj i Slatina
Više vijesti